Deklaracja Dostępności         telrfon 12 655 51 97           telrfon przedszkole87.lajkonik@gmail.com      

 
 

 

           
 

 
Nasze przedszkole bierze udział w AKCJI BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLAKA.
 
Aktualności 2018-03-24; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

 


Przedsięwzięcie organizowane jest przez Krakowskie Biuro Festiwalowe operatora programu Miasto Literatury UNESCO. Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Fundacja Burza Mózgów. Przedszkole otrzymało na własność MINIBIBLIOTEKĘ - KUFEREK  Z KSIĄŻKAMI, w którym znajduje się 10 nowości wydawniczych: tomy poezji polskiej, książki narracyjne do czytania, wprowadzenie w świat non-fiction, klasyka światowa dla najmłodszych.
     Podczas pierwszych inauguracyjnych warsztatów dedykowanych dzieciom z grupy IV ,,SMOKI'', animatorka wykonała z dziećmi okładki tekturowe za pomocą klocków typograficznych i czarnej farby. Tworzenie literowo - typograficznych autoportretów  sprawiało dzieciom dużo radości. W ten sposób rozpoczęły pracę nad tworzeniem własnej książki i wykonały stronę tytułową. Po  wykonaniu okładki i strony tytułowej na dzieci czekała niespodzianka i odpoczynek. W skupieniu  wysłuchały wybranej książeczki K. Boguckiej ,, Działka Dziadka Działkowicza'' o hodowli i uprawie roślin, owoców, warzyw. Na karcie pracy poświęconej przeczytanej książce wykonały ćwiczenia i pokolorowały obrazek według własnego pomysłu. Na zakończenie pierwszych zajęć wykonaliśmy wspólne zdjęcie z pracami.
        Zapraszamy chętne Babcie i Dziadków do kolejnych spotkań czytelniczych.
                                                                                                                                                                            U.Sokół

WSTECZ Artykuł czytany: 17974 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl000143718

  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting