Przedszkolaki w świecie poezji
 
Aktualności 2018-05-08; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

 

Julian Tuwim i Jan Brzechwa to autorzy, którzy kojarzą nam się z dzieciństwem. Nie wyobrażamy sobie aby dzieci mogły przeżyć swoje najmłodsze lata bez ich wierszy. "Żuk", "Ślimak", "Spóźniony słowik", "Kaczka dziwaczka" - śmieszą, bawią, a jednocześnie uczą i przestrzegają.  Mimo upływu lat  nie starzeją się, a wprost przeciwnie, zdobywają serca kolejnych pokoleń i wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Bo  takie  osobowości każdy można spotkać wokół siebie.Mogą to być osoby egoistyczne, leniwe czy zwyczajne niechlujne. Dzieci dostrzegają ich przywary i potrafią wyciągać wnioski z treści utworów.

            Dlatego tym bardziej przypadła nam do gustu inicjatywa młodzieży z Publicznego Gimnazjum i Liceum Jezuitów "Kostka", która wymyśliła i zorganizowała w naszym przedszkolu konkurs recytatorski "Przedszkolaki w świecie poezji". W rolach głównych wystąpiły oczywiście nasze przedszkolaki - przypominając, w iście aktorski sposób-pouczające i zabawne perypetie bohaterów Brzechwy i Tuwima.

            Zabawa była przednia! Wszystkim - zatem,  zarówno występującym, jak  i organizatorom serdecznie dziękujemy!

A.S.

 

WSTECZ Artykuł czytany: 12868 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00089497

Mirosław Kuduk © 2013
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting