Deklaracja Dostępności         telrfon 12 655 51 97           telrfon przedszkole87.lajkonik@gmail.com      

 
 

 

           
 

 
Krakowiaczki na wycieczce w scenerii pięknej wiosennej przyrody
 
Aktualności 2018-05-23; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

 


     Dzieci z grupy II "Krakowiaczki" 21.05.2018r. były na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym w Zabierzowie. Wycieczka była pełna ciekawych atrakcji.

     Dzieci odbyły krótki spacer do lasu gdzie podziwiały roślinność leśną, wsłuchiwały się w śpiew ptaków i oddychały czystym powietrzem. Przedszkolaki brały udział w warsztatach pt. "Na dzikim zachodzie". Każdy otrzymał kowbojski kapelusz i rozpoczęła się super zabawa: płukanie piasku i szukanie złota, "karmienie" świnki warzywami (zabawa zręcznościowa), bujanie się na siodle jeźdźca, który dosiadał konia, zwiedzanie domu szeryfa, rysowanie obrazków o dzikim zachodzie.Dużą atrakcją dla dzieci były zwierzęta: kozy, barany, króliki. Każde dziecko dostało marchewkę, którą karmiło wybrane przez siebie zwierzątko małą lub dużą kozę. Przedszkolaki podziwiały także pływające rybki w basenie ich kolor był niecodzienny - pomarańczowy. "Krakowiaczki" pokonały drogę w długim labiryncie-nikt się nie zgubił. Świetną zabawą było łapanie mydlanych baniek o bardzo dużych rozmiarach. Po zabawie na dzieci czekały pyszne kiełbaski z grilla.

     W drodze do przedszkola dzieci przez okno busa widziały prawdziwe samoloty na lotnisku w Balicach. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone na pewno wycieczkę będą długo pamiętać.

 

Łucja Filipek

Jolanta Szewczyk

WSTECZ Artykuł czytany: 12661 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00091700

  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting