Baj się baj bajeczko...
 
Aktualności 2018-06-05; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

 

27 maja do gościnnych progów naszej zaprzyjaźnionej Filii nr 44 Biblioteki Kraków zawitał tłum gości - przedszkolaków z "Lajkonika". Goście przybyli na wernisaż wystawy ilustracji p. Agnieszki Solarczyk: "Baj się baj bajeczko". Prezentowana wystawa - zbiór impresji na temat bardziej i mniej znanych baśni, legend i opowiadań dla dzieci - została tego dnia, w fantastyczny sposób oprawiona słowem. Tata Alicji - pan Roland Rajzer, na co dzień animator kultury i aktor - amator - zgodził się bowiem, przeczytać fragmenty niektórych utworów. Znalazły się tutaj min.: "Królewna śnieżka" - Braci Grimm, "Królowa śniegu", Andersena, izerska legenda o "Duchu gór". Pojawiły motywy wędrówki małej Gerdy, zła Królowa, szukająca w zwierciadle potwierdzenia swoich ambicji i samotna Śnieżka w fantastycznej przestrzeni boru.... A naszym przedszkolakom, w stu procentach, udało się odgadnąć co to za baśnie!

Przypomnijmy jeszcze, że ta mini-wystawa powstała z okazji Miesiąca Książki i Międzynarodowego Dnia Dziecka i potrwa do końca czerwca. Zapraszamy do jej obejrzenia!

WSTECZ Artykuł czytany: 13091 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00089473

Mirosław Kuduk © 2013
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting