Jak Smoki zaprosiły skrzaty nad Drwinkę
 
Aktualności 2018-10-01; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

 

W ostatnim tygodniu września,przy okazji "Sprzątania świata" szczególnie pochylamy się nad problematyką ochrony przyrody.

W czasie jesiennych spacerów - "Smoki" czyli przedszkolaki z grupy IV - zaobserwowały już, że ich  ulubiona okolica przechadzek - dolinka rzeczki Drwinki - zanieczyszczona jest przez rozrzucone śmieci...

Na pomoc Naturze postanowiliśmy wezwać skrzaty. Wyobraziliśmy sobie, że gdyby zamieszkały w dolince  - ochroniłyby  las, rzekę, zarośla przed wandalami.

Do wyczarowania leśnych ludków przydatne okazały się naturalne, organiczne surowce: liście, nasiona,owoce.  Przekonaliśmy się, że znakomicie nadają się do twórczej, kreatywnej zabawy, odkrywania tajemnic przyrody i rozwijania sprawności małych dłoni. Na końcu zabraliśmy skrzaty nad Drwinkę. Wszystkie przedszkolaki bardzo napracowały się by znaleźć swoim skrzatom piękne domki: w zaroślach i starych pniach.

A zatem, spacerowicze - kiedy je napotkacie - pamiętajcie, że las jest domem tych, ale  i wielu innych stworzeń! Nie wolno w nim śmiecić!

 A.S.

WSTECZ Artykuł czytany: 12749 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00090642

Mirosław Kuduk © 2013
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting