Deklaracja Dostępności         telrfon 12 655 51 97           telrfon przedszkole87.lajkonik@gmail.com      

 
 

 

           
 

 
Ojczyzna - to jest zupełnie blisko...
 
Aktualności 2018-11-08; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

 

     

Rozumienie pojęcia "Ojczyzna" zaczyna się od  odkrycia, że mieszkamy, uczymy się, bawimy się  w pobliżu siebie....

Później nadchodzi czas na  spostrzeżenie, że łączą nas i inne rzeczy: np. wspólne symbole, takie jak godło -"Orzeł biały".

          Nie przypadkowo więc, w przededniu setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości - w grupie czwartej "Smoki" -uczyliśmy się patriotyzmu  razem z wolontariuszkami z sąsiadujacego z naszym przedszkolem, Gimnazjum i Liceum Jezuitów "Kostka". Starsze koleżanki pomogły przedszkolakom we wspólnym tworzeniu wielkoformatowej pracy plastycznej: godła Polski - Orła Białego. Cierpliwie pokazywały, jak  odrysować na papierze i wycinać nożyczkami obrysy dłoni i jak później  zamienić je ww orle pióra. Wspólnej pracy towarzyszyły rozmowy, wzajemne poznawanie się,  wymiana spostrzeżeń i doświadczeń.         I po to właśnie  jest wolontariat.!

          I to jest nowoczesny patriotyzm! We współpracy ze środowiskiem zarówno młodzież jaki dzieci zdobywają nowe umiejętności: współżycia i wzajemnej pomocy, stopniowo zauważają tez, że przez wspólne działanie mogą zmieniać swoje otoczenie.Kształtowanie pojęcia "Polak", "rodak"- zaczyna się zatem  się od rzeczy i spraw najbliższych.  Dziękujemy naszym wolontariuszkom za tę lekcje!

A.S.


WSTECZ Artykuł czytany: 10928 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl000102577

  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting