Znam swój kraj - konkurs wiedzy patriotycznej
 
Aktualności 2018-11-16; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

 

Jak nazywa się największa rzeka Polski? Jakie miasto było pierwszą stolicą naszego kraju? Czy usłyszana melodia to "krakowiak", a może "polonez"? I gdzie na mapie Polski znajdują się Tatry, Kraków, Warszawa,  Morze Bałtyckie?

Sporo czasu i przygotowań włożyły dzieci: Kacperek,Julka, Andrzejek i Patryk z grupy IV "Smoki", by zmierzyć się z tak trudnymi zagadnieniami z różnych dziedzin i w efekcie zdobyć prestiżowe II miejsce  w konkursie wiedzy patriotycznej: "Znam swój kraj", zorganizowanym przez zaprzyjaźnione Przedszkole nr 36 w Krakowie. Można  więc śmiało powiedzieć, że nasz wielki i piękny kraj - dzieciaki mają w małych paluszkach! Tym większa nasza duma, że wszystko wydarzyło się w czasie, kiedy świętujemy setną rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ale w tym między przedszkolnym turnieju dla zerówkowiczów - oprócz wiedzy, trzeba było wykazać się refleksem i umiejętnością pracy drużynowej. Nagrodą była fantastyczna rywalizacja w przyjaznej atmosferze. Dzieciakom serdecznie więc gratulujemy!

 

A.S.

WSTECZ Artykuł czytany: 2411 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Nie takie ważne, by człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00076343

Mirosław Kuduk © 2013
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting