Nasi mali przyjaciele
 
Aktualności 2018-11-18; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

 

     W tym tygodniu starszaki z grupy V "Lajkoniki" w ramach zajęć dydaktyczno - wychowawczych rozmawiały o zwierzętach hodowanych w domu. Temat ten był inspiracją do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem w zakresie opieki nad nimi, ale także okazją do pochwalenia się swoimi małymi przyjaciółmi. Dzieci chętnie opowiadały o swoich pupilach i o radości z ich posiadania. O tym, że radość jest wielka, opowiadał nam Bartek, który od trzech dni był przyjacielem małego jamniczka Maksa. Przyniósł nie tylko zdjęcia swojego pupila, ale także wraz z tatą przygotował dla nas cały katalog ras psów i ich opis.
      Okazało się, że wśród naszych milusińskich są nie tylko psy i koty, ale także świnki morskie, chomiki, szczury, papugi, rybki i agama brodata, która w piątkowe popołudnie odwiedziła naszą grupę, budząc niemałe zainteresowanie. Mimo obaw Matylda dobrze czuła się w towarzystwie przedszkolaków, zwiedzała salę i chętnie nawiązywała nowe znajomości. Pod koniec dnia, tak się już zadomowiła, że dzieci postanowiły skonstruować dla niej domki z papierowych deseczek. Ponieważ jeden był piękniejszy od drugiego, Matylda nie potrafiła się zdecydować, który wybrać i postanowiła wrócić ze swoją właścicielką do dawnego lokum :)

WSTECZ Artykuł czytany: 6871 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00090364

Mirosław Kuduk © 2013
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting