Kołysanka dla Jezuska
 
Aktualności 2019-01-02; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

 

Tą piękną pastorałką przedszkolaki z grupy IV "Smoki" powitały licznie zgromadzonych gości: rodziców, babcie, rodzeństwo na spotkaniu świątecznym, które odbyło się dnia 20.12.2018r. Dzieci zaprezentowały także mniej znane kolędy takie jak "Dlaczego dzisiaj", "Hola pasterze" oraz pastorałki, w/w kołysankę i "Nosek". Kolędę "Hola pasterze" starszaki wykonały z akompaniamentem muzycznym -samodzielnie grały na instrumentach.                       Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim gościom w trakcie walca, którego dzieci zatańczyły z rekwizytami: chusteczkami i dzwoneczkami. W programie nie zabrakło także popularnego tańca do piosenki pt. "Pada śnieg". Przedszkolaki złożyły swoim bliskim świąteczne życzenia i obdarowały ich własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi i pachnącą goździkami mandarynką. Po krótkim przypomnieniu sobie wszystkich bożonarodzeniowych tradycji odbyła się druga część świątecznego spotkania warsztaty- ozdabianie pierników świątecznych. Przy kolędach wspólnie z rodziną "Smoki"
ozdabiały pachnące pierniki. Każdy ozdabiał ciasteczka wg własnego pomysłu, wszystkie były piękne, a dzieci zasłużyły na tytuł najlepszych cukierników.

  Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu spotkania, szczególnie dziękujemy pani Ani mamie Filipa, która upiekła dla wszystkich dzieci wspaniałe pierniki.

Rodzicom życzymy wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Łucja Filipek   

WSTECZ Artykuł czytany: 1736 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00089411

Mirosław Kuduk © 2013
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting