Deklaracja Dostępności         telrfon 12 655 51 97           telrfon przedszkole87.lajkonik@gmail.com      

 
 

 

           
 

 
Zapachy Świąt - zajęcia otwarte w grupie Koralików
 
Aktualności 2019-01-02; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

 


Dziecko w wieku przedszkolnym z dużym zainteresowaniem przygląda się życiu najbliższego środowiska. Zapoznając dzieci z tradycjami naszej Ojczyzny przekazujemy najmłodszemu pokoleniu  przywiązanie do tradycji przodków.

Zwyczaje wigilijne są co roku kultywowane w naszym przedszkolu. W zajęciach z dziećmi staram się stworzyć atmosferę tajemniczości zapowiadającą niezwykłe wydarzenie. W tym roku dnia 18.12.18  postanowiłam zaprosić rodziców na zajęcia otwarte poświęcone świętom Bożego Narodzenia. Ideą zajęć było pokazanie rodzicom w jaki sposób przekazujemy dzieciom wiedzę związaną z kultywowaniem tradycji, a także możliwość udziału rodziców w życiu naszej grupy.  I tak "zaczarowane" dzieci odkrywały tradycję świąt Bożego Narodzenia, kojarząc przedmioty, posiłki, zapachy, które królują podczas tych świąt. Uwieńczeniem zajęć było wspólne przygotowanie prezentów oraz składanie życzeń.

 Dominika Leszczyńska

WSTECZ Artykuł czytany: 2902 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl000106450

  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting