Deklaracja Dostępności         telrfon 12 655 51 97           telrfon przedszkole87.lajkonik@gmail.com      

 
 

 

           
 

 
Na pomoc!
 
Aktualności 2019-02-13; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

 

      Wiemy, że szybka reakcja może uratować zdrowie i życie. Warto to często przypominać i powtarzać - szczególnie dzieciom, które są świadkami różnych zdarzeń. O tym, jak się zachować, co zrobić, gdy jesteśmy świadkami potencjalnie niebezpiecznego zdarzenia opowiadali starszym przedszkolakom pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie. Dzieci z grupy III, IV i V uczestniczyły w zajęciach warsztatowych nt. wzywania i udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się, w jakich sytuacjach należy wezwać pomoc, a kiedy nie należy korzystać z numeru 112, żeby nie blokować niepotrzebnie połączenia, jak należy dokonywać zgłoszenia i jakie informacje są niezbędne by Centrum mogło wysłać służby ratunkowe. Dzieci "na żywo" telefonicznie łączyły się z Centrum i ćwiczyły zgłoszenia w oparciu o sytuacje z przedstawianych im ilustracji. Na bieżąco, za pomocą wideo połączenia  monitorowały to, co o dzieje się po drugiej stronie słuchawki. Przedszkolaki przypomniały sobie także zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
    Każdy uczestnik zajęć otrzymał odblaskową kamizelkę i opaskę, zaś grupy - apteczki pierwszej pomocy. W naszym przedszkolu zamieszkał także Miś - Ratownik :). Serdecznie dziękujemy pracownikom Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie za wspaniałą, profesjonalnie przygotowaną lekcję bezpieczeństwa!
     

WSTECZ Artykuł czytany: 3593 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl000128870

  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting