Mali kucharze z grupy II
 
Aktualności 2014-01-25; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

 

          O tym, że należy się zdrowo odżywiać nie trzeba nikogo przekonywać. Ale może jeszcze nie wszyscy wiedzą, że zdrowe odżywianie może być aż tak smaczne! I na pewno nie wszyscy wiedzą, że zdrowy i pyszny posiłek potrafi przygotować nawet przedszkolak. Tak, tak! Dzieci z grupy II pod okiem Pani Kasi i Pani Agnieszki przygotowywały w ramach warsztatów kulinarnych pyszne i zdrowe drugie śniadanie: pieczywo chrupkie z twarożkiem i owocami, czyli posiłek przygotowany ze składników naturalnych, będących podstawą piramidy zdrowego żywienia.
        Najpierw mali kucharze przygotowali się do pracy: umyli dokładnie ręce i owoce. Później przygotowali delikatny twarożek mieszając go z jogurtem naturalnym, kolejno obrali i pokroili różne owoce. A gdy wszystko było już gotowe, każdy mógł wybrać ulubiony rodzaj pieczywa chrupkiego Kupiec, posmarować go twarożkiem, udekorować owocami i .... spałaszować :) mniam.... mniam... pyszne... :)

              Ciekawe, co następnym razem przygotują dla dzieci Pani Kasia i Pani Agnieszka? Poczekamy, zobaczymy!

WSTECZ Artykuł czytany: 9597 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00090659

Mirosław Kuduk © 2013
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting