Zajęcia otwarte w grupie III Wizyta u Świętego Mikołaja
 
Aktualności 2013-12-14; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

 

        "Wizyta u Świętego Mikołaja" to temat spotkania, w których uczestniczyły dzieci i rodzice z grupy III w dniu 03.12.2013r. Zajęcia prowadziła nauczycielka Martyna Michalska metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.
        Frekwencja rodziców o godzinie 9:15 bardzo dopisała, dzieci i ich opiekunowie wykazywali dużo inicjatywy oraz byli bardzo aktywni we wszystkich zabawach.
        Nauczycielka wprowadziła uczestników w tematykę zajęć wesołym wierszykiem na powitaniem z odpowiednim pokazywaniem gestów. Następie wszyscy uczestnicy przenieśli się do krainy Świętego Mikołaja gdzie w parach dziecko i rodzic witali się różnymi częściami ciała np. nosami, łokciami, plecami, kolanami. Gdy w krainie Świętego Mikołaja zaczęła grać muzyka dorosły i dziecko stojąc naprzeciwko siebie naśladowali swoje ruchy jak w lustrze.
       Niezbędne w zajęciach były koce, które przydały się do kolejnych zabaw takich jak: renifery, prezenty, ciągnięcie worka. Zabawy te przyniosły dużo radości zarówno rodzicom jaki dzieciom. Rodzice jako renifery w klęku podpartym wozili swoje pociechy, zawijali dzieci w koce turlając je po podłodze oraz ciągnęli zawinięte w koc dzieci.
       Po tych zabawach nastąpiła chwila odpoczynku, uczestnicy siedząc w parach jeden za drugim wykonywali masażyk na plecach swojego dziecka wg poleceń prowadzącej. Dzieci rozluźnione i zrelaksowane chętnie uczestniczyły w dalszej zabawie.
       W kolejnej zabawie "Paczka' dzieci poczuły własną siłę i wartości. Rodzice zawinięci w kłębek byli paczkami, skuleni siedzieli rękami obejmując kolana, a dzieci próbowały je rozpakować ciągnąć za ręce i nogi dorosłych stawiających opór, po czym nastąpiła zamiana partnerów.
        Rodzice i dzieci próbowali też własnych sił w zabawie sanie Mikołaja polegającej na przesuwaniu po podłodze dziecka siedzącego na kocu po czym nastąpiła zmiana ról.
Gdy nagle w krainie Świętego Mikołaja zaczął padać śnieg, śnieżynki zaprosiły przybyłych gości do tańca.
       Na zakończenie zajęć dzieci i rodzice rozluźnieni i zrelaksowani słuchali kołysanki. Rysowali na sylwecie lalki- dziewczynki, a na sylwecie misia- chłopcy wesołe buźki, ponieważ wszystkim uczestnikom podobały się zajęcia i naklejali je na odpowiednich konturach worka Świętego Mikołaja.
       Mam nadzieję, że przeprowadzone zajęcia metodą ruchu rozwijającego W. Sherborne z udziałem rodziców zachęcą ich do stosowania tej metody do zabawy z dzieckiem w domu.

 Martyna Michalska

WSTECZ Artykuł czytany: 7993 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00081078

Mirosław Kuduk © 2013
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting