Lajkoniki poznają tajniki botaniki
 
Aktualności 2019-10-19; Autor: Elżbieta Wącław
 

 

 

Czy wiedzieliście, że mchy, paprocie i skrzypy pamiętają czasy dinozarów? I że niektóre rodzaje kaktusów są jadalne? A czy mieliście kiedykolwiek okazję doświadczyć, jak gorąco i wilgotno jest w tropikalnej dżungli? A może ktoś z Was wiedział, że niektóre dęby mogą żyć dużo dłużej niż człowiek i dożyć nawet wieku 700 lat?
Ta wiedza i i doświadczenie stały się udziałem "Lajkoników" z grupy V, podczas wycieczki do Ogrodu Botanicznego. Nasi "zerówkowicze" poznali wybrane gatunki roślin żyjących w różnych rejonach świata i Polski. Dowiedzieli się jakie warunki są potrzebne im do życia i poznali szereg ciekawostek dotyczących przyrody. Dzieci miały też okazje przyjrzeć się pracy ogrodników, wykonujących jesienne porządki i przygotowujących ogród do zimowego odpoczynku. Dowiedziały się co to jest pomnik przyrody i obejrzały tradycyjny ogródek warzywny. Dużą atrakcją było zwiedzanie stacji meteorologicznej i zapoznanie się z pracą meteorologa i narzędziami badawczymi takimi jak: deszczomierz, wiatromierz, klatki meteorologiczne i przeróżne rodzaje termometrów.
Z wycieczki-przedszkolaki przywiozły nie tylko rożne eksponaty, które wykorzystają do tworzenia grupowego zielnika, ale przede wszystkim- wiedzę i barwne jak jesień -doświadczenia.

A. S.

WSTECZ Artykuł czytany: 559 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00090359

Mirosław Kuduk © 2013
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting