Deklaracja Dostępności         telrfon 12 655 51 97           telrfon przedszkole87.lajkonik@gmail.com      

 
 

 

           
 

 
Lajkoniki w szkole uczą się kodować
 
Aktualności 2019-12-01; Autor: Elżbieta Wącław
 

 

 

Starszaki z grupy V w dniu 28.11.2019r. odwiedziły Szkołę Podstawową nr 90, z którą nasze przedszkole nawiązało współpracę. Sześciolatki wzięły udział w warsztatach, bohaterem których był pluszowy miś, ponieważ 25.11.2019r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. To nie jest przypadkowa data bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Dzieci wymieniały tytuły bajek i filmów o misiu, utrwalały nazwy zwierząt zasypiających zimą wśród, których jest także niedźwiadek. Starszaki wykonały misia z płatków kosmetycznych wg podanej instrukcji. Gdy każdy miał już swoją maskotkę, rozpoczęły się ciekawe zabawy: memory na interaktywnej tablicy, kodowanie kolorów wg określonego szyfru. Największą atrakcją były puzzle, z których przedszkolaki ułożyły drogę do pluszowego misia. Po drodze jeździł robot, który odczytywał zaszyfrowany kod. Starszaki kolorowymi pisakami kodowały na sylwecie misia drogę i kolejno każdy zobaczył jak po zakodowanej drodze poruszał się robot. To był dzień pełen wrażeń, dzieci usłyszały dźwięk szkolnego dzwonka, uczestniczyły w przerwie, nawet niektórzy spotkali tu swoje rodzeństwo i kolegów. "Lajkoniki" także oglądały sale pierwszaków, szatnię szkolną i budynek z zewnątrz.
Serdecznie dziękujemy nauczycielom ze SP nr 90 p. Basi Karcz i p. Leszkowi Hajduga za zaproszenie nas i przeprowadzenie bardzo ciekawych warsztatów.

WSTECZ Artykuł czytany: 2537 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl000127327

  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting