Zostań w domu - propozycje aktywności na czwartek 19.03.2020
 
Aktualności 2020-03-18; Autor: Elżbieta Wącław
 

 

W związku z zawieszeniem pracy wychowawczo- dydaktyczno- opiekuńczej naszego przedszkola chciałybyśmy wesprzeć Rodziców i Dzieci udostępniając propozycje pomysłów zabaw i zajęć do wykorzystania podczas domowej kwarantanny. Materiały będą publikowane codziennie. Dziś zestaw na czwartek...

Pani Basia i Pani Ela rekomendują dla Koralików i nie tylko :

Domowe przedszkole. Dla rodziców trochę wspomnień a dla dzieci wspaniałe zabawy :) Jeśli tęsknicie za zabawą w grupie przedszkolnej i wspólnym poznawaniem otaczającego świata - kliknijcie tutaj.

Zabawy paluszkowe. Ruch jest naturalną potrzebą każdego dziecka w wieku przedszkolnym. Prezentowane na blogu Logomowa ćwiczenia z zakresu motoryki małej i dużej mają na celu doskonalenie poszczególnych czynności ruchowych u dzieci, nabywanie przez nich zręczności, wyrabianie szybkości, zwinności i wytrzymałości. Sprawdź tutaj.


Pani Dominika i Pani Agnieszka rekomendują dla Krakowiaczków i nie tylko:

Wiosenne dobble. Wyszukaj takie same obrazki na dwóch kartach. Przykład gry pobierz tutaj. Zasady gry poznasz tutaj.

Zabawy z muzyką dla dzieci i rodziców przedszkolaków w zaciszu domowym. Zabawa jest formą działań umuzykalniających przy akompaniamencie pianina. Dziecko powtarza słowa i odtwarza ruch ilustrując treść piosenki. Chcesz się pobawić? Kliknij tutaj.

Pani Jola i Pani Kasia rekomendują dla Dratewek i nie tylko :

Sensoryczne koszyczki - zabawy dla dzieci w domu w odgadywanie i rozpoznawanie po dotyku. Sensoryczne koszyczki i odgadywanie przedmiotów tylko za pomocą zmysłu
dotyku to nie małe wyzwanie dla każdego kilkulatka. Jak się bawić? Sprawdź i kliknij tutaj.

Malowanie pianą - super zabawa dla dzieci i rodziców. Jak to robić? Kliknij tutaj.


Pani Jola rekomenduje dla Smoków i nie tylko:

Symetryczna zabawa. Pozbierajcie w domu ulubione przedmioty i zabawki ale takie, które mają swoje identyczne odpowiedniki. Na środku kartki lub stołu wyznaczamy za pomocą taśmy lub sznurka granicę, a teraz możemy zaczynać zabawę. Jak się bawić? Kliknij tutaj.

Pani Łucja i Pani Agnieszka rekomendują dla Lajkoników i nie tylko:

Proste sposoby na naukę wiązania butów. Jak zrobić szybko sprzęt do nauki wiązania butów dowiesz się tutaj.

Grafomotoryka dla najmłodszych. Nauka pisania to wyzwanie dla dzieci. W rozwijaniu pamięci ruchowej i w nauce pisania przydatne stają się różnego rodzaju ćwiczenia grafomotoryczne. Przykłady szlaczków do wydruku znajdziecie tutaj.WSTECZ Artykuł czytany: 444 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00090314

Mirosław Kuduk © 2013
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting