Zostań w domu - propozycje aktywności na piątek 20.03.2020
 
Aktualności 2020-03-20; Autor: Elżbieta Wącław
 

 

W związku z zawieszeniem pracy wychowawczo- dydaktyczno- opiekuńczej naszego przedszkola chciałybyśmy wesprzeć Rodziców i Dzieci udostępniając propozycje pomysłów zabaw i zajęć do wykorzystania podczas domowej kwarantanny. Materiały będą publikowane codziennie. Dziś zestaw na piątek...

Pani Basia i Pani Ela rekomendują dla Koralików i nie tylko :

Pewnego razu w dżungli. Na słuchowisko dla dzieci i dorosłych zaprasza autorka bajek i wierszy dla dzieci Monika Czoik- Nowicka. Chcesz posłuchać ? kliknij tutaj.

Ruszaj się z Kubusiem. Lubisz ćwiczyć? A może tańczyć? Krótkie filmy z udziałem Kubusia są właśnie dla ciebie. Wejdź na stronę a sam się przekonasz, że będzie super zabawa. Kliknij tutaj.


Pani Dominika i Pani Agnieszka rekomendują dla Krakowiaczków i nie tylko:

5 najlepszych zabaw logopedycznych dla dzieci. Ćwiczenia logopedyczne wcale nie muszą być nudne i żmudne. Najlepiej, by ćwicząc mowę, dziecko dobrze się bawiło. Jeśli chcesz wypróbować ? kliknij tutaj.

Kreatywne maziaje, praca plastyczna sensoryczna przy wykorzystaniu farb. Czasem każdy lubi się pobrudzić? Pozwólmy dzieciom na uruchomienie wyobraźni i zrobienie czegoś, co sprawi im też przyjemność. Pobudzając kreatywność dziecka możemy obudzić w nim talent artysty. Kto wie może okaże się, że rośnie nam drugi Pablo Picasso :) Kliknij tutaj.

Pani Jola i Pani Kasia rekomendują dla Dratewek i nie tylko :

Zabawa zręcznościowa. Prosta zabawa zręcznościowa, a to wszystko z kilku bransoletek,kreatywnych drucików i kawałka styropianu. Niby proste, a jednak wymaga odrobiny uwagi i skupienia. Chcesz spróbować? Kliknij tutaj.


Poznajemy tajemniczy świat przyrody ze Skrzatem Borówką - filmy edukacyjne
Skrzat Borówka ma wiele przygód, w przystępny i ciekawy sposób zachęca
do poznawania tajemniczego świata przyrody.
Wędrówki Skrzata Borówki - Łąka Kliknij tutaj 
Wędrówki Skrzata Borówki - Las Kliknij tutaj  

Pani Jola rekomenduje dla Smoków i nie tylko:

Nauka czytania sylabowego z LEGO. Tym razem proponuję zabawy sylabowe połączone z budowaniem z klocków LEGO. Wystarczy wydrukować sylaby i okleić wybrane klocki LEGO za pomocą kleju szkolnego lub dwustronnej taśmy. W ten sposób tworzymy fantastyczną pomoc edukacyjną do nauki czytania. Zobacz tutaj. Możliwość łączenia sylab, odczytywania ich, szukania par i tworzenia wyrazów zdecydowanie zachęci każde dziecko do czytania. Gotowe sylaby może pobrać do wydruku tutaj.

Pani Łucja i Pani Agnieszka rekomendują dla Lajkoników i nie tylko:

Zabawa twórcza zbuduj miasto według swojego pomysłu. Jak to zrobić ? dowiesz się tutaj.

Odnajdywanie rytmu. Zabawa doskonaląca koordynację słuchowo- wzrokową. Jeśli chcesz się pobawić ? kliknij tutaj.WSTECZ Artykuł czytany: 823 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00091446

Mirosław Kuduk © 2013
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting