Krakowiaczki uczą się w domu
 
Aktualności 2020-04-06; Autor: Elżbieta Wącław
 

 

 

W związku z koniecznością zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19, niezbędne stało się wprowadzenie rozwiązań umożliwiającym placówkom działanie w zmienionych warunkach organizacyjnych, a także pracę z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

I tak my nauczyciele podjęliśmy się tego zadania, które przy Państwa wspaniałej współpracy realizujemy. Jest nam niezmiernie miło, że korzystacie Państwo z naszych propozycji i tak dzielnie wspieracie swoje dzieci w procesie wychowania i edukacji.

W tym czasie kiedy dziecko nie chodzi do przedszkola, można go wykorzystać na to, aby stało się ono bardziej samodzielne. W tym celu warto zachęcać je do utrzymania czystości w swoim kąciku (pokoju), przygotowania prostych posiłków razem z Państwem, wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem. Pobyt w domu daje możliwość częstych rozmów z dziećmi na różnorodne tematy, a tym samym wzbogacania ich słownictwa. Ważne jest także znalezienie czasu na czytanie dzieciom i z dziećmi. Aby urozmaicić zajęcia, można skorzystać z edukacyjnych programów telewizyjnych czy radiowych. Pobyt w domu może być także okazją do prowadzenia rozmów z dzieckiem, tłumaczenia otaczających nas zjawisk. Podejmowanie tych działań pozwoli na nabywanie przez dziecko doświadczeń w różnych obszarach rozwojowych: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym. Jeszcze raz dziękujemy, że korzystacie Państwo z naszych propozycji i oczywiście pozostajemy w kontakcie.

Dominika Leszczyńska 

Agnieszka Migacz

WSTECZ Artykuł czytany: 424 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00090606

Mirosław Kuduk © 2013
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting