Deklaracja Dostępności         telrfon 12 655 51 97           telrfon przedszkole87.lajkonik@gmail.com      

 
 

 

           
 

 
W naszym przedszkolu ćwiczyć każdy może ....
 
Aktualności 2014-03-18; Autor: Elżbieta Wącław
 

 

Aktywność ruchowa to podstawowy czynnik stymulujący rozwój każdego dziecka, który utrzymuje wewnętrzną równowagę jego organizmu, hartuje oraz kształtuje postawę ciała.
To forma działalności charakterystyczna dla wieku przedszkolnego, najbardziej odpowiadająca potrzebą dziecka, wynikająca z właściwości rozwojowych. Zabawy ruchowe są różnorodne, oparte na utylitarnych formach ruchu jak: chód, bieg, skok itp., a niektóre zawierają elementy korekcyjne np. : zabawy z elementami czworakowania, pełzania, rzutów, spinania oraz ćwiczeń równoważnych.
Dlatego od lat w naszym przedszkolu propagujemy hasło "W zdrowym ciele, zdrowy duch".

Wyznając tą zasadę organizujemy zajęcia i zabawy ruchowe w różnych formach. Są to zajęcia ogólnorozwojowe z elementami korekcyjnymi i z metodami: Weroniki Sherborne, Kniessów, Poula Denissona, Labana, zajęcia z wykorzystaniem chusty Klanza, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Poza zajęciami ruchowymi organizowanymi w przedszkolu bierzemy udział w olimpiadach sportowych, a także organizujemy konkursy rowerkowe.
Poprzez stosowanie ćwiczeń, zabaw zapobiegamy wadom postawy, wzmacniamy określone grupy mięśniowe, kształtujemy krzywiznę kręgosłupa, wyrabiamy ruchowość w stawach, a także wyrabiamy praktyczne umiejętności niezbędne dla współczesnego dziecka, które przemieniają się stopniowo w sprawność ruchową. Aktywność ruchowa wprowadza radosny nastrój, stanowi atrakcje i rozrywkę, przyczynia się do dobrego samopoczucia, daje dziecku pełna swobodę oraz korzystnie wpływa na kształtowanie cech motorycznych. Promowanie aktywności ruchowej stwarza niepowtarzalne warunki do realizowania zachowań prozdrowotnych na całe przyszłe życie człowieka.

W związku z powyższym bardzo chętnie przyłączyłyśmy się do  ogólnopolskiej akcji "Ćwiczyć każdy może" promującej ruch, a tym samym dbającej o zdrowie i już od najmłodszych lat kształtującej świadomość potrzeby ruchu dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Dominika Leszczyńska

Dołączone pliki:

WSTECZ Artykuł czytany: 11870 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl000128870

  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting