Przedszkolaki uczą się ratować zdrowie i życie
 
Aktualności 2014-05-15; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

        W dniach 12 -13 maja br. wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej. Przedszkolaki miały możliwość oswoić się z tematem udzielania pomocy, poznały sposoby jej udzielania, uświadomiły sobie konieczność reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Podczas zajęć praktycznych dzieci miały możliwość nauczyć się m.in. jak prawidłowo ułożyć chorego w pozycji bocznej, zrobić masaż serca, sztuczne oddychanie, jak usztywnić złamaną kończynę, czy opatrzyć ranę.
      Dużym przeżyciem było zwiedzanie karetki, gdzie przedszkolaki mogły zajrzeć w każdy schowek, poznać znajdujące się tam przyrządy i przybory, a także wcielić się w rolę kierowcy karetki, ratownika, lekarza czy pacjenta.
    Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci zapamiętały numery alarmowe oraz sposoby udzielania pomocy w sytuacjach zagrożenia :)

WSTECZ Artykuł czytany: 5056 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Nie takie ważne, by człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00074769

Mirosław Kuduk © 2013
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting