Występy artystyczne przedszkolaków z Lajkonika
 
Aktualności 2014-06-19; Autor: Elżbieta Wącław
 
 

 

 

Reprezentacja dzieci sześcioletnich z grupy V oraz zespół "Małe Lajkoniki"dzieci pięcioletnie z grupy III i IV 25.04.2014r.wzięły udział w Przeglądzie Twórczości Artystycznej przedszkoli Dzielnicy XII "Artur" zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. I. Gałczyńskiego ul. Na Wrzosach. Dzieci zaprezentowały program pt. "Hej na krakowskim Rynku". W programie nie zabrakło harców Lajkonika, były piosenki i wiersze o Krakowie. Sześciolatki zatańczyły układ taneczny do piosenki pt. "Kwiaciarki"oraz taniec "Jacy tacy". Zespół "Małe Lajkoniki" zatańczył krakowiaka. Mali artyści występowali w pięknych strojach krakowskich. Występ naszych przedszkolaków bardzo się podobał. Jury wyłoniło przedszkola przechodzące do II etapu. Za występ otrzymaliśmy nagrodę - dwie bramki do gry w piłkę nożną.

II etap Przeglądu Artystycznego "Artur", odbył się 31.05.2014r. W II etapie udział wzięli także rodzice, którzy zostali zaproszeni przez Młodzieżowy Dom Kultury im. I. Gałczyńskiego ul. Na Wrzosach na piknik rodzinny. W trakcie pikniku nasze dzieci ponownie wystąpiły z programem "Hej na krakowskim rynku". To był dla nas bardzo radosny dzień, ponieważ dzięki głosom rodziców udało się wygrać naszym przedszkolakom nagrodę publiczności - puchar Rady Dzielnicy XII. 

Rodzicom serdecznie dziękujemy za udział w pikniku i oddanie głosów na naszych milusińskich :)

Zespół "Małe Lajkoniki" reprezentował także nasze przedszkole w X obchodach Dni Kozłówka - 15.06.2014r. (niedziela). Zespół zatańczył krakowiaka przy brawach publiczności, zaśpiewał piosenki o Krakowie, na scenie harcował Lajkonik. Dzieci otrzymały upominki: puzzle, słodycze i bilet na zamek dmuchany. Dziękujemy rodzicom za przyprowadzenie dzieci na występ a pani dyrektor, nauczycielom i rodzicom za kibicowanie w trakcie występów.

Łucja Filipek
Martyna Michalska

WSTECZ Artykuł czytany: 9413 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00090651

Mirosław Kuduk © 2013
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting