Deklaracja Dostępności         telrfon 12 655 51 97           telrfon przedszkole87.lajkonik@gmail.com      

 
 

 

           
 

 
Przedszkolaki czytają - projekt plecaczkowy
 
Aktualności 2014-09-16; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

    Nasze przedszkole zakwalifikowało się do projektu plecaczkowego. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Wydawnictwo "Zakamarki", zaś partnerami Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Miasta Krakowa. Obecnie rozpoczyna się trzecia edycja.
    Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodzin oraz nauczycieli przedszkola. Jego celem jest m.in.: promocja czytelnictwa w przedszkolach, propagowanie idei ciekawej i rozwijającej wyobraźnię lektury, mogącej być inspiracją do dalszej twórczości, kreatywnej zabawy, mobilizacja dzieci, rodziców i nauczycieli do wspólnego głośnego czytania, rozmowa i oswajanie problemów, które podejmowane są w książkach, a także umożliwienie dostępu do wartościowej literatury.
       Na czas trwania projektu każda grupa przedszkolna otrzymała plecaczek z kilkoma książkami. Każdy przedszkolak będzie mógł zabrać go na tydzień do domu i wspólnie z najbliższymi poczytać oraz wykonać dowolną pracę plastyczną na temat związany z wybraną książeczką. Później plecaczek powędruje do kolejnego dziecka. Chęć zabrania plecaczka prosimy zgłaszać u nauczycielek poszczególnych grup. Zapraszamy!

WSTECZ Artykuł czytany: 12091 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl000128498

  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting