Kto Ty jestes? - Polak mały!
 
Aktualności 2014-11-11; Autor: Elżbieta Wącław
 
 

 

 

Przedszkolaki z Lajkonika bardzo uroczyście obchodziły święto 11-go Listopada.Przygotowania do uroczystości trwały w każdej grupie. Dzieci na zajęciach poznały biało-czerwone barwy flagi polskiej, godło,uczyły się śpiewać pierwszą zwrotkę hymnu polskiego. Na plastyce dzieci robiły biało-czerwone kwiaty, kotyliony i chorągiewki. Starszaki z grupy piątej ćwiczyły program artystyczny z paniami Agnieszką i Łucją. 

Kiedy wszystko było już dopięte na ostatni guzik nadszedł dzień uroczystości. Wszystkie przedszkolaki  zgromadziły się wraz ze swoimi paniami, by wspólnie obchodzić Święto Niepodległości. Żeby  bardziej podkreślić wagę i doniosłość tego święta każdy przedszkolak był ubrany na galowo i miał ze sobą biało-czerwony akcent - własnoręcznie wykonane kotyliony, kwiaty i chorągiewki. W uroczystości wzięły  również udział zaproszone dzieci z klasy 1, ze Szkoły Podstawowej nr 123.

Pani Dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych i zaprosiła do wspólnego oglądania programu artystycznego pt. "Kto ty jesteś? - Polak mały" w wykonaniu 5,6-cio latków z grupy piątej. Przed występami pani Łucja krótko opowiedziała dlaczego obchodzimy Święto 11 Listopada. Mali artyści występowali w pięknych strojach, dzieci wcieliły się w postacie ułanów i eleganckich dziewczyn z okresu I Wojny Światowej. Program rozpoczął się wierszem T. Bełzy pt. "Katechizm polskiego dziecka", następnie wszyscy zgromadzeni odśpiewali na baczność pierwszą zwrotkę hymnu polskiego. W programie nie zabrakło piosenek i pieśni z okresu walko niepodległość. Starszaki zaśpiewały: "Wojenko, wojenko","O mój rozmarynie", "Przybyli ułani pod okienko". Ułani i dziewczyny zatańczyli kujawiaka i mazura do pieśni pt. "Jeszcze jeden mazur dzisiaj". Na zakończenie występu soliści: Zuzia Mach i Szymon Kisiel zaśpiewali bardzo wzruszająco piosenkę pt."Rozkwitały pąki białych róż".

 To była bardzo piękna i pouczająca lekcja historii w przedszkolu...

Łucja Filipek 

WSTECZ Artykuł czytany: 7507 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00081219

Mirosław Kuduk © 2013
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting