Deklaracja Dostępności         telrfon 12 655 51 97           telrfon przedszkole87.lajkonik@gmail.com      

 
 

 

           
 

 
Warsztaty kulinarne w grupie III
 
Aktualności 2013-12-10; Autor: Elżbieta Wącław
 

 

10 grudnia dzieci z III grupy zamieniły się w kucharzy i sprawdzały swoje umiejętności kulinarne podczas warsztatów sponsorowanych przez firmę "Kupiec".
 Pani Agnieszka Burliga oraz pani Katarzyna Kryza, które przy pomocy pań nauczycielek z grupy średniaków prowadziły zajęcia, wprowadziły dzieci w świat kulinarny i podczas przygotowywania przekąsek służyły pomocą i radą. Przedszkolaki najpierw zadbały o czystość (pamiętały że trzeba umyć ręce) i swój wygląd (w czapkach kucharskich od firmy "Kupiec" wyglądały bardzo profesjonalnie) :) 
Mali kucharze podczas warsztatów mieli za zadanie przygotowanie kolorowej przekąski. Na waflach ryżowych dzieci układały zdrowe i kolorowe produkty: pomidorki koktajlowe, ogórki świeże i konserwowe, kukurydzę, ser feta a także wielokolorowe sałaty. Przygotowaną przez siebie sałatkę bardzo chętnie zjadały. Średniaki wiedzą, że warzywa są bardzo zdrowe i trzeba je zjadać kilka razy dziennie. Sok marchewkowy firmy "Cymes" też bardzo im smakował. Na osłodę dziecięcych brzuszków przedszkolaki zostały poczęstowane bardzo smacznymi  wafelkami ryżowymi w mlecznej czekoladzie firmy "Kupiec". 
Od sponsora otrzymały również owsiankę o różnych smakach do spróbowania w domu :) Za udział w zajęciach panie prowadzące obdarowały dzieci skakankami. Wiemy, że oprócz odpowiedniego jedzenia do zdrowia potrzebny jest też ruch... Skakanki bardzo się zatem przydadzą :)

Zajęcia kulinarne zakończyły się wspólnymi zdjęciami. Jednak największe emocje wśród dzieci wzbudziła loteria, wśród uczestników warsztatów zostały wylosowane 4 książki kucharskie "Dzieci gotują" autorstwa Agnieszki Górskiej

Nagrody wylosowali:

Natalia Błaszczyk

Szymon Batko

Lilia Słonina

i Aleksander KozaZ niecierpliwością czekamy na następne spotkanie z panią Agnieszką i panią Kasią


:)

WSTECZ Artykuł czytany: 12169 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl000127327

  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting