Deklaracja Dostępności         telrfon 12 655 51 97           telrfon przedszkole87.lajkonik@gmail.com      

 
 

 

           
 

 
O Projekcie Plecaczkowym...
 
Aktualności 2015-06-24; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

     Projekt Plecaczkowy w "Lajkoniku" rozpoczął się we wrześniu 2014 roku. Wtedy też odbyło się spotkanie z przedstawicielem Wydawnictwa "Zakamarki", który wtajemniczył nas w zasady działania projektu oraz zapoznał z proponowaną literaturą. Kolejno, wszystkie chętne przedszkolaki zabierały do domu na kilka dni czerwony plecaczek z książeczkami, które wspólnie z Rodzicami czytały. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej wybranych bohaterów przeczytanych bajek i opowiadań. Wymieniając pomiędzy sobą plecaczek Rodzice dyskutowali i wymieniali poglądy na temat tej formy propagowania czytania dzieciom. Jednym bardzo się podobały zaproponowane pozycje książkowe, inni twierdzili, iż są "nie nasze", że wolą "Czerwonego Kapturka", czy "Królewnę Śnieżkę". Jednak wszyscy, z którymi rozmawiałam twierdzili jednoznacznie, iż wspólne czytanie z dziećmi to bardzo fajna forma spędzania wolnego czasu, i że wędrujący od domu do domu plecaczek zmotywował ich do czytania, a także przyniósł zarówno dzieciom, jak i rodzicom dużo radości ze wspólnie spędzonego czasu. 

        Dziękujemy wszystkim, którzy odważyli się zaprosić pod swój dach mieszkające w plecaczku smoki, stwory i inne potwory! :)

WSTECZ Artykuł czytany: 7787 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00092753

  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting