Marzanno, Marzanno ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!
 
Aktualności 2016-03-22; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

    W dniu 17.03.2016 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy - powitania wiosny". Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wierszyków i rymowanek. O godzinie 10.00 zebraliśmy się w sali "Krakowiaczków" i każda z grup przygotowała krótki występ. Na scenie zrobiło się niezwykle kolorowo, bo dzieci przebrały się za symbole nadchodzącej pory roku. Pojawiły się kwiaty, pszczółki, żabki, bociany, nie zabrakło też Pani Wiosny. Nasi mali aktorzy pięknie wystąpili śpiewając, tańcząc i recytując wiersze. Występ został nagrodzony gromkimi brawami, a za oknem wyszło słońce - znak, że Wiośnie też spodobał się nasz koncert.

    Kolejnym punktem programu było nagrodzenie laureatów i uczestników rodzinnego konkursu "Przyroda przyjacielem człowieka". Pani dyrektor gratulując każdemu dziecku, wręczyła nagrody i pamiątkowe dyplomy.

    Po ogłoszeniu wyników konkursu dzieci zebrały się przed przedszkolem by wyruszyć barwnym korowodem. Podczas marszu ulicami osiedla nauczycielki niosły marzanę i gaik, a dzieci śpiewały wesołe piosenki. Wszystkich ogarnęła spontaniczna radość. Wiosenne słońce przygrzewało i oświetlało roześmiane twarze uczestników korowodu. Barwny pochód dotarł w końcu nad rzeczkę Drwinkę, gdzie dzieci zerwały kukle kolorowy strój. Pani Agnieszka, wśród wiwatów uroczyście wrzuciła marzannę do wody, a pani Zuzia wbiła w ziemię kolorowy gaik. Witaj nam Wiosenko!

                                                                                                                 Sylwia Suchta

WSTECZ Artykuł czytany: 7181 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00090642

Mirosław Kuduk © 2013
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting