Warsztaty o Lajkoniku
 
Aktualności 2016-05-19; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

      W miniony wtorek wszystkie nasze przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach o Lajkoniku prowadzonych przez przedstawiciela Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Podczas zajęć dzieci przypomniały sobie legendę o Lajkoniku, usłyszały wiele ciekawostek na jego temat, a także szczegółowo obejrzały tradycyjny strój Konika Zwierzynieckiego. Potem, przy muzyce Mlaskotów, wraz z Lajkonikiem, w którego postać wcieliły się wybrane dzieci, odbyły się wesołe harce. Starsze przedszkolaki wykonały także piękne lajkonikowe czapki.
      Zajęcia odbyły się w ramach przygotowań do tradycyjnego Pochodu Lajkonika, który w tym roku odbędzie się dnia 2 czerwca, i w którym będziemy mieli zaszczyt uczestniczyć jako społeczność Przedszkola "Lajkonik".
      Serdecznie dziękujemy Pani Krystynie Chronowskej, która z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem wtajemniczała nas w tradycje i zwyczaje Starego Krakowa.

WSTECZ Artykuł czytany: 6533 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00086093

Mirosław Kuduk © 2013
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting