RODZINNY KONKURS NA NAJPIEKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ
 
Aktualności 2017-04-15; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

 

    Wielowiekową  tradycją związaną z Wielkanocą, w naszym regionie, jest przygotowywanie palm wielkanocnych. Palma wykonana  z pęku witek wierzbowych, wiklinowych lub leszczynowych, zwieńczona  czubem z bazi,jedliny, bibułkowych barwnych kwiatów i wstążek- symbolizowała zmartwychwstanie i przynosiła pomyślność gospodarstwom.

W tym roku nasze przedszkole, chcąc pielęgnować ten piękny zwyczaj,zaprosiło rodziny naszych przedszkolaków , aby wykonały wspólnie palmę wielkanocną, lub jej płaski wizerunek i wzięły udział w  rodzinnym konkursie "NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ".

 W konkursie wzięły udział 23rodziny, które przygotowały prawdziwe dzieła sztuki!  Nasi twórcy wykazali się , zarówno znajomością tradycji: uwzględniając elementy tradycyjnie stosowane,  tj. bazie, trzcina, suszone kwiaty; jak i pomysłowością. W palemkach pojawiły się krakowski obwarzanek, kurki i zające,misternie wykonane, bibułowe kwiaty! Efekty  można zobaczyć w holu naszego przedszkola na pokonkursowej wystawie. Wszystkim gratulujemy inwencji i mamy nadzieje,  że wspólne tworzenie okazało się  dla wszystkich rodzin wspaniałym doświadczeniem!

A.S.

WSTECZ Artykuł czytany: 6670 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00090312

Mirosław Kuduk © 2013
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting