Lajkoniki na wycieczce
 
Aktualności 2017-06-02; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

 


      Przedszkolaki z grupy V "Lajkoniki" 26.05.2017r.były na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym "Rogate Ranczo" w Zabierzowie.

       Dzieci uczestniczyły w warsztatach na dzikim zachodzie. Starszaki odbyły krótką wycieczkę do lasu gdzie podziwiały roślinność i słuchały śpiewu ptaków.

       Dzieci przez chwilę zamieniły się w kowbojów i kowbojki, każdy otrzymał kapelusz i rozpoczęło się zdobywanie sprawności, a były to: rzut kapeluszem na bawoli róg, rzut podkową do piasku,rzut kukurydzą do ryjka świnki, płukanie piasku- szukanie złota.

       6-latki dowiedziały się kto to był szeryf, zobaczyły jego dom i gwiazdę szeryfa. Dzieci odbyły także podróż w "choll busie", w którym rysowały kowbojów, każdy mógł sobie wymyślić imię takie jak na dzikim zachodzie np. Bawole Oko, Sprytna Mirana itp.

        Dużą radość starszakom sprawiło zwiedzanie mini zoo gdzie można było zobaczyć zwierzęta gospodarskie: kucyka,kozy, króliki, kaczki, kury. Dzieci rozwiązywały zagadki o zwierzętach za każdą poprawną odpowiedź dostawały marchewkę, którą mogły nakarmić zwierzęta.

      Na terenie "Rogatego Rancza" był plac zabaw dla dzieci i piaskownica przez chwilę dzieci mogły się swobodnie bawić.To był bardzo udany dzień, pełen wrażeń, na pewno długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

Łucja Filipek, Jolanta Dąbek       

WSTECZ Artykuł czytany: 5382 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00085392

Mirosław Kuduk © 2013
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting