Koraliki w stadninie koni we Włosani
 
Aktualności 2017-06-05; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

 

     Całkiem blisko Krakowa, zaraz za jego południowymi granicami jest magiczne miejsce, gdzie blisko siebie, w wielkiej przyjaźni, żyją ludzie i ... konie. To miejsce to Ośrodek Jeździecki  Włosań. Wśród pól i łąk, otoczone lasem znajdują się stajnie, w których mieszka kilkanaście koni oraz dom i ośrodek, w którym można odpocząć i przeżyć niesamowitą przygodę z tymi zwierzętami. Tam właśnie spędziły swój "wycieczkowy dzień" Koraliki.
      Zaraz po przyjeździe na spotkanie dzieciom wyszli gospodarze stadniny oraz jej stróż - pies Ferdek, który osobiście z każdym musiał się radośnie powitać. Po chwili odpoczynku nastąpiło wspólne zwiedzanie stajni oraz zapoznanie z ich mieszkańcami. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały opowieści o poszczególnych koniach, ich rasach, zwyczajach, głaskały je i karmiły. Dzieci dowiedziały się także jak należy się nimi opiekować, by były zdrowe i szczęśliwe oraz uczestniczyły w zabiegach higienicznych. Oprócz koni, w stajni przedszkolaki obserwowały także jeszcze innych jej mieszkańców - jaskółki, które właśnie w tym czasie opiekowały się swoimi młodymi w gniazdach znosząc im smaczne, tłuste muchy.
        Przyszła w końcu kolej na bliskie zapoznanie z koniem Florianem, który w stadninie pełni dyżur wśród młodszych amatorów jeździectwa. Florian, bardzo cierpliwie i posłusznie dał się osiodłać i zaprosił każdego przedszkolaka na przejażdżkę na swoim grzbiecie. To dopiero była frajda! A świat z końskiego grzbietu wygląda zupełnie inaczej!
        Piękna, słoneczna pogoda pozwoliła dzieciom także na spacer wzdłuż pobliskiego lasu do "zaprzyjaźnionego" ogrodu, gdzie w cieniu drzew przedszkolaki piekły na ognisku kiełbaski, a także grały w piłkę i bawiły się w chowanego. Przedszkolaki pełne wrażeń i zmęczone, całą drogę powrotną rozprawiały o koniach. Może ktoś z nich zarazi się pasją i rozpocznie przygodę z jeździectwem? Kto wie...

WSTECZ Artykuł czytany: 6330 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00089569

Mirosław Kuduk © 2013
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting