Deklaracja Dostępności         telrfon 12 655 51 97           telrfon przedszkole87.lajkonik@gmail.com      

 
 

 

           
 

 
Przedszkolaki w orszaku Lajkonika
 
Aktualności 2017-06-28; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

 

     Jedną z najpiękniejszych krakowskich tradycji jest pochód Lajkonika. W oktawę Bożego Ciała jeździec na drewnianym koniku, ubrany w tatarski strój i otoczony orszakiem, co roku przemierza trasę ze Zwierzyńca na Rynek Główny. Początki tego zwyczaju sięgają połowy XVIII wieku.
Nasze przedszkole - noszące z dumą imię Lajkonika - już po raz drugi postanowiło wziąć udział w tej uroczystości. Dzieci z gr. II i gr III pod opieka pań: Agnieszki i Urszuli - przygotowały występ na powitanie orszaku tatarskiego wodza. Krakowskie przyśpiewki i taniec naszych przedszkolaków zachwyciły Lajkonika i licznie przybyłych na trasę pochodu Krakowian i turystów. Dzieci, ich rodzice i panie nauczycielki zostały nagrodzone uderzeniem buławy - co zgodnie z ludową legendą przynosi szczęście. Największą jednak niespodzianką, stało się zdobycie wyróżnienia w Konkursie na najpiękniejszy dziecięcy orszak Lajkonika, organizowany przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

                                                                                                                            A.S.


WSTECZ Artykuł czytany: 6417 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00091596

  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting