Podgórskie Ubieranie Choinki 2017
 
Aktualności 2017-12-16; Autor: Elżbieta Bielak
 

 

 

W dniu 18 grudnia Ania z grupy "Smoki" razem z siostrą Sarą z grupy "Lajkoniki" uczestniczyły jako przedstawicielki naszego przedszkola w Podgórskim Ubieraniu Choinki (PUCh 2017). Wyposażone w ręcznie robione ozdoby choinkowe wzięły udział w akcji wspólnego ubierania choinki, połączonym z kolędowaniem, dzieleniem się opłatkiem i kiermaszem świątecznym.
Akcja PUCh odbyła się juz 5 raz, jako pomysł młodzieży z Fundacji "Wygrajmy Siebie". Współorganizatorami akcji były: Rada Dzielnicy XII, Centrum Kultury Podgórza oraz Parafia Najświętszej Rodziny w Krakowie Bieżanowie. Do wzięcia udziału w akcji zostali zaproszeni: instytucje (szkoły, przedszkola, fundacje, stowarzyszenia, domy kultury, kluby sportowe, grupy parafialne, koła emerytów , firmy) oraz osoby prywatne.
Celem PUCh-u miało być zintegrowanie środowiska szeroko pojętego Podgórza, a także zbiórka charytatywna przyborów szkolnych dla  Zespołu Szkół przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu oraz produktów gastronomicznych dla mieszkańców Domu Pogodnej Jesieni w Nowym Bieżanowie.
W czasie akcji można było skorzystać z sali gier i zabaw dla najmłodszych, napić się gorącej czekolady czy wziąć udział w losowaniu nagród.
Agnieszka Korban

WSTECZ Artykuł czytany: 5656 razy
 
TWOIM ZDANIEM

DODAJ KOMENTARZ    
 

 

     
ZŁOTA MYŚL
"Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli ..."

Janusz Korczak  


Samorządowe Przedszkole Nr 87
"Lajkonik"
ul. Spółdzielców 7
30-682 Kraków

Tel: 12 655 -51-97
www.lajkonik87.pl00087247

Mirosław Kuduk © 2013
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting